Konserwacja i pielęgnacja skóry

Torebki i torby ze skóry – skuteczna pielęgnacja

Karol Bujak
sty 21 2017

Damska galanteria

Torebki są takim elementem garderoby kobiecej, który jest rzeczywiście bardzo ważny i bez tego trudno o dobry wizerunek. Tak naprawdę nie ma w tym nic dziwnego. Dodatkowo trzeba również pamiętać o tym, że takie elementy dość szybko ulegają zniszczeniu i dlatego trzeba mieć tych torebek więcej, ponieważ tylko wtedy będzie się miało co wziąć ze sobą.

Dlatego właśnie każda kobieta w swojej szafie posiada przynajmniej kilka różnych modeli torebek. Jak się okazuje w ten sposób będzie można liczyć na pewien wybór, ale nie jest to taka prosta sprawa. Wiele toreb będzie się bowiem niszczyć tak szybko jak to się dzieje w przypadku butów, dlatego jak przyjdzie co do czego może się okazać, że nie będziemy mieli czego ze sobą zabrać.

Co więc może być najważniejsze?

Przede wszystkim kluczowa sprawa to znalezienie metody, dzięki której możliwa będzie skuteczna pielęgnacja takich torebek i tym samym łatwiej będzie można skutecznie zadbać o to, że będą one wyglądać odpowiednio. I w ten prosty sposób nasze torebki dużej będą służyć i bez zarzutu będą mogły wyglądać. Ogólnie trzeba sobie powiedzieć, że obecnie dość często pojawiają się również takie propozycje jak torebki w stylu vintage budzące spore zainteresowanie kupujących.

Wiadomo będzie, że im częściej wymienia się torebki tym mniejsze będzie ryzyko ich przetarcia czy zniszczenia w trakcie codziennego ich użytkowania. Dlatego właśnie warto zwrócić uwagę na te propozycje, które się pojawiają, ale z drugiej strony takie ciągłe wymienianie torebek będzie kosztowne. Oczywiście jeśli tylko uda się znam znaleźć dobrą torbę, która będzie porządnie wykonana można oczekiwać, że sprawdzi się rzeczywiście doskonale i będziemy z niej zadowoleni.

Wytrzymała torebka

Jeśli jesteśmy za tym, by korzystać z torebki dłuższy okres czasu to wydaje się, że najlepiej będzie się zdecydować na klasykę, która nigdy nie będzie wychodzić z mody i dlatego będzie to taki dobry wybór. Pamiętajmy, że torba ze skóry w klasycznym stylu będzie dobra niezależnie od zmian w modzie. Natomiast kierowanie się trendami nie będzie takim dobrym rozwiązaniem i dość często może się okazać, że nie będziemy zadowoleni po jakimś czasie, gdy nasza torba będzie jeszcze w dobrym stanie ale już będzie inna moda.

Jeśli chodzi o propozycje obecnie oferowane będzie można bez większych problemów zdecydować się także na torebki z zamszu, satyny czy jedwabiu. Ale to takie propozycje, które dość szybko można zniszczyć, dlatego w szczególności trzeba na tego typu torebki uważać.

Kobieca garderoba

Jak dbać o skórzane torebki?

Jeśli chodzi o torebki ze skóry to przede wszystkim trzeba sobie powiedzieć, że są one bardzo mocno narażone na działanie wody. Dlatego trzeba na to uważać, ponieważ torba taka na działanie deszczu czy wilgoci nie powinna być wystawiona w ten sposób bowiem można nawet doprowadzić do tego, że ją zniszczymy, a tego oczywiście chcemy unikać. Skórzana torba przede wszystkim powinna być odpowiednio pielęgnowana z użyciem specjalnie przygotowywanych woskowych impregnatów albo też zwykłych past do butów. Trzeba jednak pamiętać, że należy odpowiednio odcieniem połączyć te elementy ze sobą, by ta pielęgnacja okazywała się skuteczna.

Bez względu na to czy nasza torebka jest skórzana, satynowa czy z ekoskóry albo tekstylna zawsze będzie trzeba stosować takie metody działania, które sprawią, że nasza torba będzie w dobrym stanie. To ten element, o którym niektórzy zapominają a tak naprawdę jest to kwestia, która może warunkować to jak taką torebkę będzie się wykorzystywać i czy będziemy z niej zadowoleni na dłuższą metę. W przypadku elementów tekstylnych trzeba uważać, by nie dochodziło do zahaczenia, dlatego dobrze będzie unikać noszenia w torebkach elementów, które będą ostre i mogą zniszczyć taką torebkę.

Ekoskóra - pielęgnacja

Torebki ze skór ekologicznych należy odpowiednio czyścić, ale bez używania nadmiaru środków chemicznych, ponieważ dość łatwo będzie można nawet doprowadzić do sytuacji, w której taka torebka będzie odbarwiona. Wiele kobiet wrzuca do szafy wszystko co ma pod ręką i potem często może się okazać, że znajdująca się tam torebka będzie uszkodzona. Dlatego takich sytuacji lepiej unikać i trzeba starać się odpowiednio dbać o torebki, tak by mogły nam długo służyć, tak jak między innymi torebki ze skóry, które zawsze są bardzo dobrym wyborem.

Udostępnij