Konserwacja i pielęgnacja skóry

Jak pielęgnować skórzane torebki?

Beata Michoń
sty 25 2017

Konserwacja torebek

Trzeba pamiętać, że torba przygotowana z doskonałej jakościowo skóry to taki produkt, który należy zaliczyć do kosztownych i luksusowych.

Dlatego jeśli chcemy, by zawsze dobrze wyglądała i cieszyła oko trzeba będzie między innymi dbać o wygląd naszej skóry. na odpowiednią pielęgnację torebki składać się będzie jej czyszczenie, impregnacja a także odpowiednie przechowywanie i ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Dbajmy więc o skórę torebek w taki sposób jak dbamy o nasza własną skórę.

Systematyczna pielęgnacja

„Lepiej zapobiegać niż leczyć” to rzeczywiście złota zasada, która zawsze powinna być brana pod uwagę. Warto będzie naszą torebkę przeczyszczać z użyciem delikatnej miękkiej szmatki, która będzie usuwać kurz i podstawowy bród. Nawet jeśli go nie widać to drobne roztocza i tak będą się tam znajdować. Szczególnie przy częstym używaniu takiej torebki. Pojawiające się drobne zabrudzenia trzeba będzie od razu usuwać, ponieważ starych plam zdecydowanie trudniej będzie się pozbyć.

Zanim odświeżymy torebkę oczywiście trzeba będzie ją również oczyścić w środku i usunąć to wszystko co się tam znajduje, ale nie do końca będzie nam potrzebne. Dodatkowo oczywiście wnętrze trzeba również oczyścić z kurzu jaki będzie się tam gromadził. Pamiętajmy o dwóch zasadach. Nie można skóry nadmierne przemaczać i mocno jej pocierać. W ten sposób dość szybko może dojść do jej zniszczenia. Nie wolno zapominać również o tym, że bardzo ważne jest oczyszczanie torebki w taki sposób, że będzie się również czyścić takie elementy jak klamry czy łańcuszki. Po takim odświeżeniu należy pozostawić torebkę w takim miejscu, gdzie dojdzie do jej wyschnięcia.

Jakie środki są najlepsze do konserwacji torebek skórzanych?

Środek jaki ma być przygotowany do konkretnej torby będzie zależeć przede wszystkim od rodzaju skóry. Inaczej czyści się skórę naturalną, inaczej torebkę zamszową, jeszcze inaczej jakieś produkty z jasnej skóry. sprawdzonymi metodami są także takie, przy zastosowaniu domowych preparatów.

Jak dbać o skórzane torebki?

Będzie można tutaj zastosować kilka ciekawych propozycji. Między innymi klasyka a więc woda wymieszana z niewielką ilością octu. Oczywiście przy jasnej skórze świetnie sprawdza się delikatna gumka do ołówka, która skutecznie usunie drobne zabrudzenia. Piana z białek z dodatkiem terpentyny to takie rozwiązanie, które dobrze się sprawdzi, gdy mamy jakieś tłuste plamy do usuwania z naszej torebki. Można ją również zabezpieczyć w taki sposób, by mieć ochronę naszej skóry, szczególnie delikatnych. Można podobnie nacierając sokiem z cebuli taką torebkę lekko nasmarować i wtedy dojdzie do jej odpowiedniego zabezpieczenia.

Natłuszczanie skóry

Jeśli chodzi o natłuszczenie skórzanych torebek najlepsza będzie gliceryna oraz stosowany już przez nasze babcie specjalnie przygotowywany olejek rycynowy. Oba takie środki będzie można kupić praktycznie w każdej aptece. Jeden bądź drugi produkt wcieramy delikatnie w skórę torebki i następnie odpowiednio polerujemy tak by uzyskać ostatecznie połysk. Do polerowania będzie można używać specjalnie przygotowanej miękkiej szmatki. Do natłuszczania skór lakierowanych używać można oliwę z oliwek.

Czego skórzane torebki nie lubią?

Trzeba również pamiętać, że są elementy, których skórzane torebki nie lubią. Chodzi między innymi o nadmiar wody. Wilgoć w nadmiarze źle wpłynie na stan skóry. jeśli będzie ona przemoczona musi schnąc naturalnie, nie można takiego procesu przyspieszać bo skóra będzie twardnieć dojdzie do jej przesuszenia i straci swój połysk. Skóra lubi naturalne wysychanie.

Udostępnij