Poradnik

Jak wybrać odpowiednią galanterię? Jakie dodatki wybrać?

Natalia Kurzajewska
sty 28 2017

Skórzane dodatki

Właściwie dobrane dodatki czy akcesoria do naszego stroju mogą się stać takim elementem, który sprawi, że praktycznie nawet proste ubranie będzie dobrze się prezentować. Dodatki tak naprawdę w krótkim czasie i niedrogo mogą zmienić kompletnie to jak będziemy wyglądać.

Galanteria - skórzana czy ekologiczna?

Podstawą dla każdego artykułu będzie materiał z jakiego jest wykonywany. Jeśli chodzi o torebki, rękawiczki czy paski nic się tutaj nie zmienia. Nadal takim najlepszym rozwiązaniem będzie skóra naturalna. Najchętniej wykorzystywane propozycje to skóra bydlęca oraz cielęca. Droższe będą skóry końskie, strusie, takie z dziczyzny czy gadów.

Nie wszyscy jednak decydują się na te produkty z tego względu, że cena jest stosunkowo wysoka, ale również pod kątem względów ideologicznych. Warto pamiętać, by nie kupować produktów ze skór egzotycznych zwierząt, których pochodzenie nie jest znane, ponieważ może chodzić o gatunki pod ochroną. Poza skórą gładką licową wykorzystywane są również wewnętrzne warstwy skóry, które stają się między innymi podstawą dla zamszu czy nubuku. Produkty tak wykonywane nie mogą być moczone. Charakteryzują się mniejszą wytrzymałością i dodatkowo mogą się budzić. Delikatność tych tworzyw sprawia, że pielęgnacja musi być realizowana częściej i z większą starannością.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także produkty syntetyczne przede wszystkim dlatego, że są tańsze. Takie tańsze odpowiedniki obecnie nam oferowane dość często już dobrze imitują skórę, nigdy jednak nie będzie ona taka sama w dotyku, zapachu czy użytkowaniu. Warto pamiętać, że cena łączy się też z jakością. Torebka czy pasek ze skóry dobrze się starzeją i nadal będzie można je wykorzystywać. Jeśli jednak chodzi o produkty z niższej półki to dość szybko ten wygląd już nie będzie zadowalający. Popularne w okresie letnim stają się także produkty z dzianin i tkanin, które jak się okazuje dobrze się sprzedają.

Galanteria? Tylko wysokiej jakości skórzane produkty

Wydaje się, że to wykonanie produktu powinno być dla nas kluczowe i dlatego właśnie będzie się trzeba decydować na takie produkty, które są dobrze przygotowane. Warto mieć sprawdzoną markę, która będzie nam odpowiadać.

Galanteria na prezent

Jaką kupić torebkę?

Torebka to podstawa stroju dla wielu kobiet, dlatego szczególnie zwracają uwagę na ten element. Ma odpowiadać za przechowywanie i przenoszenie rzeczy. Jednocześnie powinna zdobić i dodawać szyku. Wybór więc musi być przemyślany pod kątem przyszłego użytkownika. Wymiar torebki należy dopasować do stylu życia, stroju czy figury kobiety. Studentka powinna szukać torebki, która będzie mieścić to wszystko co każdego dnia ze sobą nosi. Mężczyzna najczęściej takiej propozycji, w której zmieści dokumenty i komputer.

Jaki wybrać pasek?

Tak samo jak w przypadku torebek również paski wykonywane ze skóry są droższe, będą służyć dłużej i będą w lepszym stanie. Nie jest to wydatek tak duży jak przy torebce. Do stałego noszenia warto sobie kupić produkt ze skóry. zapięcia są tutaj zróżnicowane od klasycznych opcji po takie propozycji, w ramach których będzie się wiązać poszczególne elementy.

Niekiedy pojawiają się między innymi paski w awangardowej charakterystyce estetycznej, która w jakieś mierze może zaskakiwać i będzie dziwić kupujących. Nie zmienia to jednak faktu, że takie propozycje często obecnie się pojawiają. przy wyborze paska należy pomyśleć o jego odpowiednim rozmiarze, a więc będzie trzeba przede wszystkim sprawdzić jak wygląda obwód bioder, tam gdzie pasek będzie umieszczony.

Jaki wybrać portfel?

W tym przypadku jakość i wykonanie a także materiał jaki będzie stosowany to kluczowa sprawa. Skórzane portfele są stosowane, klasyczne, wyglądają elegancko. Mogą one charakteryzować się zróżnicowaną wielkością, szerokością a więc przed zakupem będzie trzeba zastanowić się nad wymiarami jakie będą najlepsze. Większy portfel będzie raczej dla kobiet, będzie zajmował jednak sporo miejsca w torebce, z drugiej strony będzie można w mniejszym portfelu mieć problem z zapakowaniem wszystkich elementów.

Udostępnij